Dedečkova Chata, výlet s deťmi

Dedečkova Chata, výlet s deťmi

 

Dedečkova chata
Dedečkova chata

Ďalším tipom na, krátky, poldenný výlet je Dedečkova chata neďaleko Mýta pod Ďumbierom.

Poloha a prístup

Dedečkova chata sa nachádza kúsok od vrcholovej stanici lanovky Ski Centrum Mýto, takže v lete k nej vedú len pešie trasy. Je ich neúrekom. Dostať sa tam viete priamo po zjazdovke, tiež zo smeru od vysielača na Pohanskom (známe tiež ako Vagnár) alebo priamo z Brezna. Rezkým krokom ste tam za 1.5, s dieťaťom rýpajúcim sa v zemi možno za 2 😁 Podrobnejšie mapy trás nájdete na stránke chaty

Dedečkova chata
Oddychujúci lyžiari na slniečku 🌞

 

V zime sa hore za 5€ pohodlne vyveziete lanovkou. Ale pozor! Lanovka vás zoberie len hore. Dolu musíte zísť po svojich. My sme sa dnes presvedčili, že to nemusí byť také jednoduché, ako sa zdá, keď Peťo s malým nevedel ubrzdiť na boboch. Našťastie sa to zaobišlo bez väčších úrazov, aj keď jedna udretá hlávka sa pritrafila 😓

Ski Centrum Mýto, lanovka
My sme uprednostnili cestu lanovkou 😌

Ďalšou vychytávkou lokality v zime sú upravované bežkárske trate od Pohanského. Ak si trúfate, môžete sa tam dostať aj týmto spôsobom.

Mapa bežeckých tratí, Pohanské

Parkovanie

Celoročne prístupné parkovanie je na Pohanskom. Odporúčame ale parkovať na vyasfaltovanom úseku, nakoľko sa už stalo, že pokutovali ľudí stojacich pri smerových tabuliach (aj tak tam stále parkujú). S parkovaním nezvykne bývať problém ani na parkovisku Ski Mýto. Obe sú zadarmo.

Vstupné a vybavenosť

Dedečkova chata vstupné nevyberá. Je to v podstate horská chata, ktorá prevádzkuje reštauráciu, bar a ako bonus má super detské ihriská. Dokonca dve!

Dedečkova chata, vonkajšie ihriská

Vo vnútri ponúka mini detksý kútik na kreslenie, alebo skladanie puzzle.

Dedečkova chata, detský kútik
Dedečkova chata, detsky kútik a kútik plný detí 😄


Reštaurácia ponúka klasické slovenské dobroty, koláčiky a široký sortiment pitia. Ja určite odporúčam vyskúšať čaj – pravý, tatranský, na ktorý bylinky zbiera pani majiteľka osobne.

Dedečkova chata, reštaurácia
Dedečkova chata, reštaurácia

Otváracie hodiny

Keďže sa chata nachádza na mieste prístupnom len pre peších turistov, jej otváracie hodiny závisia aj od počasia. V letnej sezóne býva otvorená každý deň od 9.00 do 19.00, v zime od 9.00 do 17.00, mimosezónu len cez víkendy. Pokiaľ vám krásne svieti slnko, nemusíte sa báť a smelo sa môžete štverať hore. V prípade nepriaznivých podmienok odporúčam predom zavolať na 0907 828 863 pani majiteľke, či je Dedečkova chata skutočne otvorená.

Dedečkova chata, ihrisko č.2
Dedečkova chata, ihrisko č.2

Hodnotenie

Dedečkova chata, hoci je tu už pár rokov, je neokukaným miestom na výlet. Nachádza sa v úžasnej lokalite s veľkým množstvom ľahkých peších túr vhodných aj pre deti. Sú z nej nádherné výhľady do každej strany, za priaznivého počasia dovidíte až na Chopok. Väčšinou ju navštevujú miestni alebo lyžiari zo Ski Mýto, ktorým je jej čaro známe. Ak chcete vyskúšať niečo nové a neopozerané, Dedečkova chata je vaša destinácia na najbližší rodinný výlet v prírode. Za nás hodnotenie 10 z 10 😊

Dedečkova chata
Krásne je to Horehronie 🌞

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *